Korzyści płynące z używania nowoczesnych podręczników na lekcjach chemii

ByDaniel

Korzyści płynące z używania nowoczesnych podręczników na lekcjach chemii

Świat chemii jest wszędzie wokół nas. Ta prosta prawda jest często nieuświadomiona przez młodych ludzi. Zadaniem nauczycieli jest uwrażliwić uczniów na procesy chemiczne, których zrozumienie może być początkiem kariery zawodowej na całe życie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i zainteresowań młodzieży. Aby nie zniechęcać uczniów do nauki, w szkołach powinny być stosowane atrakcyjne podręczniki. “To jest chemia 1” to propozycja wydawnictwa Nowa Era. Książka jest przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Obejmuje zagadnienia z chemii ogólnej oraz nieorganicznej.

Wiedza zrozumiała dla młodych ludzi

Autorzy podręcznika “To jest chemia 1” to Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod i Janusz Mrzigod. Położyli oni duży nacisk na to, aby wiadomości były prezentowane w kolorowy i zrozumiały sposób dla młodego odbiorcy. Książka zawiera dużą ilość grafiki, a na marginesach zamieszczono praktyczne wskazówki lub przypomnienie ważnych informacji. Uczniowie mogą powtarzać pojęcia potrzebne na lekcjach lub planowanych sprawdzianach. W zrozumieniu bardziej skomplikowanych procesów pomaga infografika oraz podsumowania zebrane w formie praktycznych pytań i odpowiedzi. Dzięki temu nauka nie jest monotonna, a wiadomości mogą być szybciej przyswojone przez wszystkich uczniów.

Wsparcie rozwoju osobistego

Podręcznik “To jest chemia 1 (najlepszy wybór)” zawiera przypomnienie informacji ze szkoły podstawowej. Uczniowie mogą przeczytać opisy obserwacji oraz zapoznać się z wnioskami przykładowych eksperymentów. Mogą w ten sposób uczyć się planowania własnych doświadczeń oraz opisywania różnych przemian chemicznych. Poza tym w książce znajdziemy zadania z rozwiązaniami, co pozwala na doskonalenie umiejętności obliczeniowych. Doskonałym dodatkiem jest również zbiór około 200 zadań, które można rozwiązywać pod czujnym okiem nauczyciela lub samodzielnie w domu. Zostały one pogrupowane przy uwzględnieniu różnego poziomu trudności, dlatego mogą stanowić wsparcie dla każdego ucznia, bez względu na jego bieżący poziom wiedzy.

About the author

Daniel administrator