Możliwości wykorzystania podręcznika To jest chemia 1 w szkołach ponadpodstawowych

ByDaniel

Możliwości wykorzystania podręcznika To jest chemia 1 w szkołach ponadpodstawowych

Kłopoty z nauką przedmiotów ścisłych często zaczynają się już w szkole podstawowej. Młodzi ludzie nie są przyzwyczajeni do studiowania dużych ilości tekstu oraz formułowania rozbudowanych wypowiedzi. Z czasem wymagania nauczycieli rosną, dlatego młodzież w szkołach średnich szuka możliwości ułatwienia nauki. Wśród szczególnie trudnych przedmiotów warto wymienić chemię. Właściwości substancji nie są łatwe do zapamiętania, a sposoby łączenia związków chemicznych nie zawsze są zrozumiałe. Dlatego nauczyciele powinni stosować podręczniki operujące środkami dostosowanymi do młodzieży. Doskonałym przykładem jest książka “To jest chemia 1” opracowana przez wydawnictwo Nowa Era, przeznaczona do użycia zarówno w liceach, jak i technikach.

Praca pod czujnym okiem nauczyciela

Podręcznik “To jest chemia 1” pozwala na prowadzenie atrakcyjnych lekcji w szkole. Ma przejrzystą formę graficzną i kolorystykę pomagającą zapamiętywać istotne wiadomości. W treści występuje wiele ilustracji, które pomagają zrozumieć przebieg skomplikowanych procesów chemicznych. Autorzy, Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod i Janusz Mrzigod, skupili się na doskonaleniu umiejętności uczniów w zakresie planowania i obserwacji eksperymentów chemicznych. W książce można znaleźć przykładowe doświadczenia wraz z komentarzami i gotowymi wnioskami. Powinno być to uzupełnione o doświadczenia przeprowadzane na zajęciach w szkole.

Samodzielne rozszerzanie wiadomości

“To jest chemia 1” pomaga też w samodzielnej pracy w domu, bez pomocy nauczyciela. Podręcznik zawiera przypomnienie ważnych pojęć ze szkoły podstawowej, a dopiero w dalszej kolejności rozszerza wiedzę uczniów. Na końcu każdego działu zamieszczone jest podsumowanie w formie pytań i odpowiedzi. Obok można znaleźć ćwiczenia, za pomocą których uczeń może zweryfikować swoje umiejętności praktyczne. Oprócz tego do książki dołączony jest zestaw około 200 zadań ułożonych przy uwzględnieniu wzrastającego poziomu trudności. Liczne zalety z wykorzystania podręcznika “To jest chemia 1” sprawiają, że jest to pozycja często polecana przez specjalistów.

About the author

Daniel administrator