Nowoczesny podręcznik do chemii dla uczniów szkół ponadpodstawowych

ByDaniel

Nowoczesny podręcznik do chemii dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Chemia to przedmiot badający właściwości różnych substancji oraz opisujący przemiany zachodzące między nimi. Eksperymenty wyglądać atrakcyjnie, ale zrozumienie ich natury nie jest już takie proste. Uczniowie miewają problemy z nauką chemii, począwszy od okresu szkoły podstawowej. W wielu przypadkach trudności nasilają się w liceum lub technikum. Na szczęście można temu częściowo zaradzić poprzez wykorzystanie nowoczesnego podręcznika, takiego jak “To jest chemia 1” przygotowanego przez cenione wydawnictwo Nowa Era.

Wysoka jakość wydania książki

Podręcznik “To jest chemia 1 podręcznik” zyskuje pozytywne opinie zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców chcących ułatwić swoim dzieciom przyswajanie wiedzy. Książka została opracowana przez trójkę autorów: Romualda Hassę, Aleksandrę Mrzigod i Janusza Mrzigoda. Konsultacje w grupie kilku osób podwyższają poziom wydania oraz sposób prezentacji wiadomości. Autorzy skupili się na przekazywaniu wiedzy w sposób atrakcyjny dla ucznia, przy zastosowaniu języka zrozumiałego przez młodego człowieka wchodzącego powoli w dorosłe życie. 

Wizualizacja procesów chemicznych

W związku z tym książka “To jest chemia 1” zawiera kolorowe strony oraz dużą ilość zdjęć, ilustracji i wykresów. Na początku każdego działu zamieszczono przypomnienie wiadomości ze szkoły podstawowej, a także wskazówki dotyczące zapamiętywania nowych pojęć. Złożone procesy można poznawać za pomocą metody krok po kroku, w czym pomaga infografika. Na koniec rozdziału uczeń ma do dyspozycji podsumowanie w formie praktycznych pytań i odpowiedzi oraz powtórzenia pomagające przygotować się do sprawdzianów zapowiedzianych w szkole.

Zbiór zadań weryfikujący wiedzę

Autorzy tłumaczą sposoby rozwiązywania zadań oraz zwracają szczególną uwagę na umiejętność planowania doświadczeń chemicznych. Z podręcznika “To jest chemia 1” uczniowie mogą uczyć się opisywania obserwacji przemian chemicznych oraz formułowania wniosków. Do książki dołączono także zestaw około 200 zadań o różnym poziomie trudności. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie swojej wiedzy, w wielu przypadkach nawet bez potrzeby wsparcia ze strony nauczyciela.

About the author

Daniel administrator